Yazılım | Örnek Uygulamalar | Destek | İletişim

 

LOGGER verileri belirli aralıklarla değer ve zaman damgası olarak veri-tabanına loglayan zaman-tabanlı bir sistemdir....

Firebird Veri Tabanı

Firebird, Borland'ın Interbase 6.0 veri tabanını açık kaynak kodlu hale getirmesinden sonra bu kaynak kodlardan yola çıkılarak geliştirilmiş olan, açık kaynak kodlu bir SQL ilişkisel veri tabanı yönetim sistemidir. Firebird veri tabanının Linux, Unix ve Windows işletim sistemlerinde çalışabilen sürümleri bulunmaktadır. Tüm sürümleri ücretsizdir. Firebird, çok büyük veri tabanları ve çok sayıda bağlantı gereken durumlar için de kullanılmaktadır.

Firebird veri tabanı çok iyi bir desteğe sahiptir ve hızla eksiklerini kapatmaktadır. 2007 yılı sonunda Sourceforge'den enterprise veri tabanı ve en iyi destek verilen proje ödüllerini almıştır. Ayrıca Firebird veri tabanı gönüllüleri tarafından verilen çok iyi Türkçe teknik desteği de bulunmaktadır.

MAESTROsystems, FIREBIRD veri tabanı sistemi ile tam uyumlu olarak çalışabilmektedir. Dolayısıyla, sistem kullanımı veri tabanı kullanımı ile ilgili herhangi bir maliyet gerektirmemektedir.

Kaynaklar ve Siteler
Firebird Resmi Sitesi
Son Sürümler