Yazılım | Örnek Uygulamalar | Destek | İletişim

 

LOGGER verileri belirli aralıklarla değer ve zaman damgası olarak veri-tabanına loglayan zaman-tabanlı bir sistemdir....

Detaylı bilgi...

 

LOGGER ayarlanmış işletme verilerini belirli aralıklarla değer ve zaman damgası olarak veri-tabanına loglayan zaman-tabanlı, kapsamlı bir veri loglama ve arşivleme yazılımdır. LOGGER aslında MAESTRO systems paketinin mini-tarihçi (historian) alt bileşeni olarak düşünmek mümkündür.

LOGGER'ın asıl geliştirilmesi sırasında temel olarak açık kaynak kodlu ve telif ücreti gerektirmeyen bir protokol olan MODBUS TCP ile veri iletişimi öngörülmüştür. Fakat zaman içerisinde OPC, HTML, XML gibi kaynaklardan veri okuma özellikleri de ilave edilmiştir. LOGGER; HTML sayfalarındaki tablolardan veri çekebilir; XML kaynaklarından veri okuyabilir. Mevcut SCADA sistemlerden OPC yardımıyla veri alabilir.

LOGGER’ın önemli özelliklerinden bir tanesi de sinyal karşılığı olmayan, fakat sinyal karşılığı olan verilerden türetilebilecek verileri oluşturmak için şartlı eşitsizlikler kullanabilmesidir. Böylece bağımsız verilerin değerleri izlenerek, bu verilere bağımlı fakat sinyal karşılığı olmayan yepyeni bir veri türetilebilir. LOGGER’ın okunan değerleri normal matematiksel fonksiyonları kullanarak değiştirebilmekte ve yeni veri değerleri üretebilmektedir. LOGGER ayrıca, gerçek sinyalin bulunmadığı ve test sinyaline ihtiyaç duyulduğu durumlar için bir sinyal üreteci ile de donatılmıştır.

LOGGER'da, çok sayıda veri kaynağından veri okunabildiği gibi, veri kaynaklarını birbirlerinin yedeği olarak da ayarlamak mümkündür.

Aynı anda 3 adet veri tabanına canlı izleme amaçlı loglama veya trend amaçlı arşivleme gerçekleştirebilir. Yazılım; ORACLE, SQLSERVER, MYSQL veri tabanları ile uyumlu çalışabilir. Açık kaynak koduna sahip ücretsiz bir veri tabanı olan FIREBIRD veritabanını kullanabilir. Ayrıca Okunan verilerin CSV çıktılarını oluşturabilir, OLEDB CSV seçeneği ile CSV formatını doğrudan veri tabanı olarak kullanılabilir.

Önemli: LOGGER yazılımı yoğun yazılım sağlık kontrolü özellikleri ile donatılmıştır. En zor şartlarda ayakta kalacak ve veri toplama işlemini sürdürecek şekilde tasarlanmıştır. İş parçacıklı yazılım teknoloji kullanılarak kodlanmıştır. Veri toplanan Yazılım iş parçacıklarının sağlıklı bir şekilde devam edip etmediğini kontrol eder ve bir hata durumunda iş parçacığını otomatikman yeniden başlatır. Yazılımda genel bir donma belirlediğinde kendini otomatikman yeniden başlatır. Kapsamlı yazılım sağlık kontrolleri sayesinde veri toplama sürecinin sürekliliği granti altına alınmıştır.

Diğer Kaynak Sayfalar
LOGGER Detaylı Bilgi
Yedekli Sistem ve Veri Güvenliği
MAESTROlock Kilit Yazılımı
Bit Manipülasyonları
LOGGER Premium