Yazılım | Örnek Uygulamalar | Destek | İletişim

 

LOGGER yardımıyla toplanan verileri, kendi WEB sunucusu üzerinden HTML formatlı bir internet sayfası olarak yayınlanmasını sağlar...

 

LOGGER yardımıyla toplanan verileri, HTML formatlı bir internet sayfası olarak yayınlanması amacıyla PORTAL yazılımı geliştirilmiştir. Web sunucusu PORTAL yazılımına entegre edilmiştir. Böylece veriler bütün tesis kullanıcıları arasında kolaylıkla paylaşılabilir. Uzak kullanıcılar internet sayfası üzerinden bu verilere ulaşabilir ve izleyebilir.

PORTAL; çalışmakta olan LOGGER yazılımı ile paralel bir şekilde kullanılabilir. PORTAL; loglanmakta olan verileri ağ üzerindeki bilgisayarlardan bir şifreli bir web sayfası üzerinden yayınlar. Son kullanıcı mevcut bir internet tarayıcısı yardımıyla bir sayfasını açarak belirli aralıklarla otomatik olarak kendini güncelleyen bir web sayfasından verilerin o anki değerlerini görebilir. İstediği verinin son 10 dakika ile son 1 gün arasında değişen aralıklarda trend grafiklerini çizebilir. Veya iki veriyi aynı grafik üzerinde karşılaştırmak amacıyla görüntüleyebilir.

MAESTROportal yardımıyla, gerekli ADSL model veya Güvenlik Duvarı ayarları yapılarak, web üzerinden çok uzak kullanıcıların verileri görüntüleyebilmeleri sağlanabilir. Bu WEB sayfası, gerekli Güvenlik Duvarı ve/veya ADSL Modem ayarları yapılarak, internet üzerindeki uzak kullanıcılara da açılabilir. Bunun son kullanıcıların herhangi bir programın yüklemelerine gerek bulunmamaktadır. PORTAL yazılımı, web sayfası üzerinden verilere ulaşan bilgisayarların IP adreslerini, web sayfalasın son ulaşma zamanlarını ve kaçar kere web sayfalarına ulaştığının kayıtlarını tutabilir. Arzu edilen ip adreslerinin sistemi kullanmaları yasaklanabilir.

PORTAL herhangi bir yetkilendirme gerektirmez. LOGGER yüklü herhangi bir PC’de kullanılabilir.