Yazılım | Örnek Uygulamalar | Destek | İletişim

 

LOGGER'da emulasyon verisi olarak seçilen verileri uzak bir bilgisayardan gerektiğinde, loglama sürecini etkilemeden, kolaylıkla ve manuel olarak değiştirmek amacıyla hazırlanmıştır...

Otomatik Veri

DATAPANEL belirli bir zaman şablonu kullanarak daha önce girilmiş verileri ilgili zaman aralığı geldiğinde otomatik olarak değiştirebilmektedir. Bunun için Otomatik Veri ayarların düzenlenmesi yeterlidir. Bu özellik TEİAŞ’ın bir gün sonrası için 24 saatlik yayınladığı bazı değerleri (örneğin bara set değeri) toplu olarak günde bir kere girme ihtiyacı nedeniyle eklenmiştir.

DATAPANEL'de bir veriye otomatik veri özelliği eklemek çok kolaydır. Bunun için verilerin listelediği tabloda ilgili veri seçilerek, o veri ile ilgili zaman şablonu oluşturulmalıdır. Zaman şablonunda istendiği kadar zaman aralığı eklenebilir. Zaman satırlarının toplamının bir güne eşit olması gerekmektedir.

Şablon hazırlanmasının ardından ilgili veri için o gün ve bir gün sonra beslenecek veriler sağ üst köşedeki Bugün veya Yarın tıklanarak, sağ taraftaki şablon tablosunun Değer sütununa ilgili veriler girilebilir. DATAPANEL belirli bir zaman şablonu kullanarak daha önceden girilmiş verileri ilgili zaman aralığı geldiğinde otomatik olarak değiştirecektir.

"Bugün" için girilmiş değerlerin otomatikman "Yarın" içinki değerlere aktarılması sağlanabilmektedir.

Diğer Kaynak Sayfalar
24 Saatlik Şablon Örneği

(Not: Örnek şablonu indirdikten sonra adını <PANEL ADI>_<VERİ ADI>_sablon.txt olarak MAESTROdatapanel klasörünün altındaki AUTODATA'nın altında saklayarak kullanabilirsiniz...)