Yazılım | Örnek Uygulamalar | Destek | İletişim

 

Yazılımın çalıştığı bilgisayar sisteminde hassas zaman senkronizasyonu gerçekleştirmesini sağlamaktadır. SYNC ayrıca kontrol merkezi olarak görev yapmaktadır...

 

SYNC Kontrol Merkezi

MAESTRO systems’in kontrol merkezi olarak görev yapmaktadır. Diğer ilgili bileşenlerin sürekli çalışır durumda bulunduğunu ve bileşenlerin sağlığını kontrol eder ve alt bileşenlerin işlevini yerine getirmekte olduğunu garanti altına almaya çalışır.

SYNC yazılımının kontrol tabında, ağ kontrol ayarları, MAESTRO systems bileşenlerinin çalışma durumları ve zaman senkronizasyonun statüsü görülmektedir.

Sistem bileşenlerinin sağlık durumu, bu tek sekme üzerinden görüntülenebilir ve kontrol edilebilir. Programın koştuğu PC’nin ağ ayarlarının sürekli bir şekilde arzu edilen şekilde kalmasını sağlar. Ağ ayarlarındaki herhangi bir değişikliği fark ederek, ayarları eski halinde getirir. Herhangi bir yazılım eğer yüklenmiş ise, SYNC, bu bileşeni otomatikman algılamakta ve kontrol sürecinde aktif hale getirmektedir. Eğer bu yazılım için kontrol seçeneği aktif ise, bileşen belirli zaman aralıkları ile otomatikman kontrol edilecek, eğer bileşenin işleyişi herhangi bir sebeple durmuş ve kilitlenmiş ise, SYNC bu bileşeni otomatikman yeniden düzgün bir şekilde çalışır hale getirecektir. Bileşenin son durumu hakkında bilgi kontrol mesajı kutusundan görülebilir. Bileşenle ilgili gerçekleştirilen son işlem tarihi de yine son işlem zamanı kutucuğundan görülebilir. Bileşen son kontrolde eğer sağlıklı çalışıyorsa, işlem statüsü kutusunda yeşil renk yanacaktır. Bileşenin işleyişinde problem varsa bu kutucuk kırmızı renge dönecektir. Böylece sistemin işleyişi sırasında gerçekleşebilecek problemler hızlı bir şekilde tespit edilebilmektedir.

MAESTRO systems bileşenleri için Aktif İzleme’nin seçilmesi halinde, bileşenler için gerçek zamanlı donma kontrolü de gerçekleştirilmektedir. SYNC yazılımı, MAESTRO systems bileşenlerini kontrol edebilmek için,”Windows Görev Yöneticisi” benzeri gelişmiş bir kontrol bileşeni kullanmaktadır. Yazılımların CPU ve hafıza kullanımlarını teker teker ve dakika dakika kontrol ederek, herhangi bir donma, ara yüz tepkisizliği gibi şüpheli durumları anında tespit edebilmekte, gerekirse yazılımı yeniden başlatabilmektedir.