Yazılım | Örnek Uygulamalar | Destek | İletişim

 

MAESTROsystems veri toplamak, toplanan verileri işlemek, raporlamak, istenen formata dönüştürmek, uzak bir konuma farklı yöntemlerle iletmek ve verileri canlı olarak izlemek amaçlarıyla oluşturulmuş bir sistemdir....

 

   
1) MAESTROsystems paketi içinde mini-historian yazılımı bulunmaktadır. Bu mini-historian veri arşivlemek için açık kaynak kodlu ve ücretsiz olarak dağıtılan FIREBIRD veri tabanını kullanmaktadır. MAESTROsystems piyasadaki pahalı historian yazılımlarına ve veri tabanı sistemlerine büyük miktarlarda masraf yapılması ihtiyacını ortadan kaldırır!...

   
2) MAESTROsystems'in toplam kurulum maliyeti, diğer firmaların talep edeceği "yıllık bakım ücretlerinden" bile daha düşüktür.
 
   
3) Piyasadaki tanınmış firmalar, toplanacak verilerin sayısının sınırlı olduğu durumlarda bile çok sayıda veriyi toplayıp arşivlemek için geliştirilmiş kendi profesyonel (PLC, historian, veri-tabanı) sistemlerinin satın alınmasını talep etmektedir. Bu da kullanıcıların yazılım, donanım ve veri tabanı sistemlerine büyük miktarlarda yatırım yapmalarını gerektirmektedir. Toplanan verilerin sınırlı molduğu durumlarda MAESTROsystems bunun aksine tam ihtiyaca uygun ve ekonomik çözümler sunabilmektedir.
 
   
4)

MAESTROsystems tesisteki MODBUS TCP'yi destekleyen mevcut donanımlardan veri toplayabilir. Bu yapılamıyorsa, piyasadan kolaylıkla temin edilebilecek ucuz kayıt cihazları kullanarak verilerin toplanması sağlanabilir. Hatta mevcut OPC sunucularından bile veri çekilebilir. MAESTROsystems veri toplamak için gerekli donanım sayısının ve donanıma yapılacak yatırımların en aza indirilmesine yardımcı olur.

 
   
5) Piyasadaki tanınmış firmalar, yurt dışındaki merkezlerinde tasarlanmış hazır paketleri pazarlamaya çalışmaktadır. Ülkemizdeki müşteriler, çok büyük paralar ödeyerek aldıkları yazılımın çoğu durumda çok küçük bir yüzdesinden faydalanmaktadır. Fakat bu durum; ana hedefleri yurtdışındaki merkezlerinde geliştirilen ve fazla sayıda özelliği barındıran yazılımları pazarlamak olan firmalar için bu çok da önemli değildir. Bu yazılımlar son kullanıcının isteğine göre sadece yazılılım ayarları bağlamında getirilebilmekte, yazılımın kaynak kodlarında değişiklik yapılamamakta ve son kullanıcının yazılıma uyması istenmektedir. MAESTROsystems yazılımında, gerektiğinde son kullanıcının isteklerine uygun değişiklikler yapılabilir, yazılımın kaynak kodları son kullanıcı için değiştirilebilir ve yazılıma kullanıcının istediği özellikler kolaylıkla eklenebilir.