Yazılım | Örnek Uygulamalar | Destek | İletişim

 

LOGGER'ın topladığı verileri arzu edilen CSV formatına dönüştürülmesi ve e-posta ve FTP ile arzu edilen adreslere iletilmesi amacıyla hazırlanmış özel bir yazılımdır...

Veri Paketi Başlığı

Kullanıcılar FCMASTER'ın "Başlık Sekmesi" yardımıyla CSV formatındaki ham veri setleri için isteğe uygun başlıklar (veri ön satırları) tasarlayabilir ve bu başlıkların veri setlerinin başına eklenmesini sağlayabilir.

Kullanıcı her uç için Veri türü seçip, seçilen veri setine eklenecek başlık satırlarını oluşturmalıdır. Tasarım tamamlandığında SAKLA tuşuna basarak saklamalıdır. Kullanıcı dilerse ŞABLON tuşuna basarak ilgili veri seti ile ilgili TEİAŞ’ın önerdiğine benzer bir şablonu yükleyebilir ve kendi başlık satırlarını yüklenen şablonu değiştirmek suretiyle hazırlayabilir.

Eğer “Bütünleştirme Aktif” seçilmiş ise ve bir bütünleştirme dosyası eklenmiş ise, bu dosya adı da Uç Verileri'nin altında belirecektir. Kullanıcı bütünleştirme dosyası için de bir BAŞLIK tasarlayabilir. Bütünleştirme dosyaları için Veri Türü seçmeye gerek bulunmamaktadır.

Başlık penceresi aynen NOTEPAD mantığı ile çalışmaktadır. Kullanıcı başlığı NOTEPAD’de TEXT içerikli dosya oluşturur gibi ilgili başlığı hazırlamalıdır. Başlık hazırlandıktan sonra mutlaka SAKLA tuşuna tıklanmalıdır.

Başlık hazırlarken değişken bir verinin son aldığı değer de kullanılabilir. Böyle bir şey yapılmak istenirse, bütünleştirme veri tablosundan seçilen veri ismi başına “&” işareti eklenerek başlık içine girilmelidir (Örnek: &FRE_HZ_UC1).